Zasićeni crnom tematikom donosimo vam nešto novo, nešto "Za dobar početak dana!"
U godini u kojoj obilježava pola vijeka od lansiranja modela 911, Porsche je na auto-salonu u Ženevi predstavio GT3 verziju najnovije generacije tog automobila.
Trkačka verzija razlikuje se od civilnog Porschea 911 po agresivijem prednjem djelu koji sadrži dodatni spojler i LED farove. Zadnji blatobrani automobila prošireni su kako bi obuhvatili šire pneumatike, a tu su i dodatni aerodinamički elementi na pragovima.
Ono po čemu je GT3 najprepoznatljiviji, jeste fiksirano krilo zadnjeg stabilizatora. Redizjaniran je i zadnji branik, koji ima bočne ventilacione otvore, a dvostruka izduvna cijev premještena je u sredinu branika.
Stilska unapređenja upotpunjena su specijalnim 20 inčnim alu felnama.
Onima koji nisu ljubitelji Alcantare, unutrašnjost Porsche 911 GT3 neće se previše dopasti. Njemački porizvođač nije štedio na ovom materijalu, tako da su osim sjedišta Alcantarom obloženi i volan, unutrašnjost vrata i donji dijelovi prednje armature.
Ostatak instrument table i sjedišta umotan je u kvalitetnu kožu i prošiven koncem u posebnoj boji kako bi se dobio lijep kontrast u odnosu na dominantnu crnu. Ručica mjenjača, kraci upravljača i detalji na centralnoj konzoli izrađeni su od aluminijuma.
Na vrhu centralne konzole dominira veliki ekran multimedijalnog sistema.
izvor: B92.net